Autonomiczna maszyna na polu i w oborze: z kabiną czy bez miejsca dla operatora?
Poznaj przyszłość rolnictwa i hodowli – jakie cechy powinny posiadać autonomiczne urządzenia, aby działały efektywnie i bezpiecznie
Program paneli dyskusyjnych, w którym nasi goście podzielą się swoimi doświadczeniami w całości sprawdzisz tutaj:
Autonomiczne urządzenia coraz śmielej wkraczają nie tylko na pola, ale także do budynków inwentarskich. Jakimi parametrami powinny się one wyróżniać i jakie warunki należy im stworzyć, aby mogły poruszać się samodzielnie? Na ile rzeczywiście będą autonomiczne, a na ile trzeba liczyć się z nadzorem właściciela?
Specjaliści z firm maszynowych podyskutują o dzisiejszym i przyszłym wykorzystaniu takich urządzeń w Polskich gospodarstwach.
W dyskusji wezmą udział:
dr Artur Jakubek, redakcja Profi
Absolwent kierunku Inżynieria Rolnicza Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. W 2016 roku obronił pracę doktorską w zakresie zastosowań neuronowej analizy obrazu w rolnictwie. Z rolnictwem związany od początku swojej kariery naukowej i zawodowej. Od 2018 roku jest redaktorem w dwumiesięczniku profi Profesjonalna Technika Rolnicza, w którym odpowiedzialny był za testowanie maszyn w warunkach polowych. Od 2021 roku jest redaktorem naczelnym tegoż magazynu. Pasjonat nowoczesnej techniki i innowacyjnych technologii w rolnictwie.
Szymon Kaczmarek Product Specialist, John Deere Polska sp. z o. o.
Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na kierunku Inżynieria mechaniczna. W John Deere Polska od 2018 roku. Od 2019 roku pracuje w dziale marketingu jako specjalista produktowy w zakresie ciągników rolniczych. W swojej karierze skupia się na wprowadzaniu nowych produktów dla sieci dealerskiej i klientów. Znaczną częścią jego pracy są również szkolenia dla działu handlowego w zakresie ciągników rolniczych w połączeniu z technologiami rolnictwa precyzyjnego.
Artur Szymczak - dyrektor Zarządzający firmy KUHN
Urodzony w Jarocinie w 1973 roku. Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na kierunku Rolnictwo ze specjalizacją Technika Rolnicza i Leśna.
Swoją karierę zawodową rozpoczął jako sprzedawca w firmie handlowej zajmującej się sprzedażą maszyn rolniczych. Od 2000 roku pełnił funkcję Dyrektora Handlowego firmy KUHN Maszyny Rolnicze Sp. z o.o., a od 2007 roku zajmuje stanowisko Dyrektora Zarządzającego firmy.
Aktywny specjalista w dziedzinie inżynierii i mechanizacji rolnictwa. Promotor nowych maszyn rolniczych, innowacyjnych technologii i systemów rolnictwa precyzyjnego na wielu specjalistycznych konferencjach i wydarzeniach związanych z rolnictwem w Polsce.
Od 24 lat aktywny członek Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych zrzeszającej całą branżę maszyn rolniczych od producentów po firmy handlowe. Od sześciu lat pełniący funkcję Przewodniczącego Rady Izby.
Termin: 25.01.2025 r. (sobota)
Lokalizacja: Scena Czerwona
Godzina: 12:30 – 13:15
Poznaj inne tematy paneli dyskusyjnych:
- Cyberbezpieczeństwo technologii 4.0 i 5.0: chroń dane gospodarstwa i maszyny
- Kierunki rozwoju produkcji zwierzęcej w oparciu o technologie rolnictwa 4.0/5.0 - poznaj opinie ekspertów
- Dlaczego rolnictwo regeneratywne? Doświadczenia praktyków – Top Farms i Goodvalley. Sprawdź z nami co sądzą o tym eksperci w tej dziedzinie
- Kontraktacje rolnicze: zboża, oleiste, białkowe. Czego szuka rynek światowy?
- Woda to czynnik minimum w rolnictwie. Co oferują postęp hodowlany i uprawa regeneratywna dla przeciwdziałania skutkom suszy?
- Od satelity po zaoraną rolę, czyli rolnictwo precyzyjne Made in Poland
- Digital Future i autonomika w pojazdach samobieżnych dla rolnictwa
- Jak usprawnić wymianę danych między maszyną a gospodarstwem?
- Czy agregat uprawowo-siewny potrzebuje mapy aplikacyjnej?
- Czy będą pieniądze na rolnictwo 4.0?
- Satelitarny monitoring upraw i gleby: rolnictwo precyzyjne a ekonomika gospodarowania
- Rolnictwo 5.0: jakie korzyści niesie wykorzystanie AI dla redukcji kosztów i poprawy organizacji pracy?