Czy agregat uprawowo-siewny potrzebuje mapy aplikacyjnej?
Znawcy tematu podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Sprawdźmy najnowsze informacje.
Program paneli dyskusyjnych, w którym nasi goście podzielą się swoimi doświadczeniami w całości sprawdzisz tutaj:
Zapraszamy na panel, w którym porozmawiamy o przyszłości agregatów uprawowo-siewnych jako narzędzi niezbędnych w nowoczesnym rolnictwie, szczególnie przy wyzwaniach związanych z ekoschematami.
Czy agregat uprawowo-siewny potrzebuje mapy aplikacyjnej?
Agregat uprawowo-siewny przestał być już luksusem na polach gospodarstw wielkopowierzchniowych. To podstawowe agrotechniczne narzędzie, zwłaszcza przy pracy z resztami pożniwnymi i poplonami, wymaganymi przy ekoschematach.
Jesteśmy jednocześnie świadkami ewolucji tego sprzętu uprawowego. Agregaty wyposażone w szereg czujników i siłowników, stają się maszynami aktywnie współpracującymi z ciągnikiem podczas jazdy, nawet z zaczytaniem map glebowych. Czy jednak rosnący stopień skomplikowalności tych narzędzi będzie w pełni wykorzystany przez rolnika?
W dyskusji wezmą udział:
Jan Beba - dziennikarz top agrar Polska
specjalista z zakresu techniki rolniczej, energii odnawialnej i budownictwa rolniczego, ukończył studia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu z zakresu techniki rolniczej i agroenergetyki, prowadzi rodzinne gospodarstwo rolne w Wielkopolsce.
Marketing Manager w firmie Väderstad Sp. z o.o., z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży rolniczej. Specjalizuje się we wsparciu zespołu Väderstad w szerokim zakresie działań, budowaniu relacji z klientami oraz wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań wspierających rozwój sektora rolniczego. W swojej pracy łączy pasję do innowacji ze znajomością potrzeb rynku.
Paweł Baurycza – Marketing Manager HORSCH Polska sp. z o.o.
Odpowiada za wdrażanie nowych technologii rolniczych, wsparcie techniczne dealerów i klientów, organizację szkoleń oraz budowanie wizerunku marki na rynku polskim. Doświadczony w analizie rynkowej i optymalizacji produktów. Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i Technische Hochschule Lübeck, specjalizujący się w mechanice oraz agronomii. Pasjonat innowacyjnych rozwiązań w rolnictwie.
Termin: 25.01.2025 r. (sobota)
Lokalizacja: Scena Czarna
Godzina: 10:30 – 10:55
Poznaj inne tematy paneli dyskusyjnych:
Cyberbezpieczeństwo technologii 4.0 i 5.0: chroń dane gospodarstwa i maszyny
Kontraktacje rolnicze: zboża, oleiste, białkowe. Czego szuka rynek światowy?
Od satelity po zaoraną rolę, czyli rolnictwo precyzyjne Made in Poland
Digital Future i autonomika w pojazdach samobieżnych dla rolnictwa
Jak usprawnić wymianę danych między maszyną a gospodarstwem?