Czy będą pieniądze na rolnictwo 4.0?
Odpowiedzi na to pytanie udzieli sama Pani Joanna Gierulska - zastępca Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Wszelkie formy dotacji unijnych, pozwalające choć w części sfinansować inwestycję, są rozchwytywane jak przysłowiowe „ciepłe bułeczki”. Na jakie pieniądze i na jakie działania można będzie jeszcze liczyć w ramach polskiego Krajowego Planu Strategicznego? Przypomnijmy, że jego bieżąca wersja jest elementem unijnej Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023 – 2027.
W dyskusji wezmą udział:
Maciej Ruba Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
pracownik z 23 letnim stażem w ARiMR. Odpowiedzialny za rozliczenia w ramach programu przedakcesyjnego – SAPARD, a następnie za wdrażanie, waz z zespołem, działań realizowanych w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego 2004-2006 – Ułatwianie startu młodym rolnikom i Modernizacji gospodarstw rolnych. W okresie programowania 2007-2013 był odpowiedzialny za wdrażanie działań związanych z pomocą dla przedsiębiorców – 311 Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej oraz 312 Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw. Od kilku lat pełni funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Działań Inwestycyjnych nadzorując pracę dwóch wydziałów odpowiedzialnych za wdrażanie działań w ramach PROW 14-20, Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności oraz Planu Strategicznego Wspólnej Polityki Rolnej. Prywatnie - miłośnik wędrówek górskich i wypraw rowerowych.
Mikołaj Baum - Prezes zarządu Agraves Sp. z o.o.
Prawnik i doradca. Prezes zarządu Agraves, zespołu prywatnych doradców wspierających od ponad 20 lat rozwój gospodarstw rolnych. Specjalizuje się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań dla nowoczesnego rolnictwa. Doświadczony menedżer i ekspert w budowaniu strategii biznesowych, zorientowany na rozwój innowacyjnych technologii i zrównoważonych praktyk rolnych. Pasjonat efektywnego zarządzania oraz tworzenia wartości dla partnerów biznesowych i klientów.
Specjalizuje się w polityce i ekonomice rolnej.
Założyciel i redaktor naczelny serwisu Agrokonsument.pl należącego do Agro Creative Agency & Media. Szef redakcji Lidera Biznesu – Ogrodniczy Magazyn Branżowy.
Pełnił funkcje redaktora naczelnego tytułów: Tygodnik Rolniczy, Profi– profesjonalna technika rolnicza i Agrarlex – prawo dla rolnika. Najdłużej pracował w top agrar Polska, w tym także na stanowisku z-cy redaktora naczelnego.
Termin: 25.01.2025 r. (sobota)
Lokalizacja: Scena Czerwona
Godzina: 12:30 – 13:15
Poznaj inne tematy paneli dyskusyjnych:
- Cyberbezpieczeństwo technologii 4.0 i 5.0: chroń dane gospodarstwa i maszyny
- Kierunki rozwoju produkcji zwierzęcej w oparciu o technologie rolnictwa 4.0/5.0 - poznaj opinie ekspertów
- Dlaczego rolnictwo regeneratywne? Doświadczenia praktyków – Top Farms i Goodvalley. Sprawdź z nami co sądzą o tym eksperci w tej dziedzinie
- Kontraktacje rolnicze: zboża, oleiste, białkowe. Czego szuka rynek światowy?
- Woda to czynnik minimum w rolnictwie. Co oferują postęp hodowlany i uprawa regeneratywna dla przeciwdziałania skutkom suszy?
- Od satelity po zaoraną rolę, czyli rolnictwo precyzyjne Made in Poland
- Digital Future i autonomika w pojazdach samobieżnych dla rolnictwa
- Jak usprawnić wymianę danych między maszyną a gospodarstwem?
- Czy agregat uprawowo-siewny potrzebuje mapy aplikacyjnej?