Polagra Premiery 🚜 Dziękujemy! 🚜 Do zobaczenia!🚜  

Organizator:

Forum Rolnicze Gazety Pomorskiej za nami

Podziel się

Polagra Premiery było partnerem wydarzenia.

6 Forum Rolnicze odbywało sie w Bydgoszczy 11.10.2019 roku. W tej edycji wzieło udział ponad 600 uczestników. Działo się bardzo dużo - odbyły się panele tematyczne, debaty oraz gala wręczenia nagród. Tematyka dotyczyła najbardziej aktualnych tematów branży rolniczej m.in. nawadniania, programu azotanowego, stosowania środków ochronu roślin czy soi i opłacalności hodowli.

W programie Forum Rolniczego 2019 w Bydgoszczy tradycyjnie znalazła się debata z udziałem byłych i obecnych przedstawicieli ministerstwa rolnictwa. Wzięli w niej udział: Jan Krzysztof Ardanowski, dr Ryszard Zarudzki, Roman Jagieliński, r Jacek Janiszewski, Stanisław Kalemba, dr Gabriel Janowski, Artur Balazs, Wojciech Mojzesowicz. Uczestnicy debatowali m.in. nad tym czy reforma Wspólnej Reformy Rolnej po 2020 roku pozwoli na uproszczenia. Mowa była o unijnej pomocy finansowej i Januszu Wojciechowskim, który wykorzystał drugą szansę i został zaakceptowany jako unijny komisarz ds. rolnictwa.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się prelekcja o nawadnianiu i nowoczesnych technologiach, które mogą być wykorzystywane w okresie suszy lub nadmiaru wody. Prelegentami byli tu ambasador nadzwyczajny i pełnomocnik Kazachstanu w RP Margulan Baimukhan. Podzielił się kazachskimi doświadczeniami w walce z suszą i opowiedział o tym, jak tam rolnicy radzą sobie z trudnymi warunkami. W panelu uczestniczyli również Grzegorz Smytry, dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy oraz prof. dr hab. Jan Kuś z Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach.

Kolejnym punktem programu była gala, podczas której na scenę zaproszono rolników, sołtysów i przedstawicielki kół gospodyń wiejskich, którzy odebrali nagrody w kategoriach: Rolnik Roku, Sołtys Roku i KGW Roku 2019.

OBSZERNĄ RELACJĘ Z CAŁEGO WYDARZENIA ZNAJDZIESZ NA STRONIE STREFY AGRO GAZETY POMORSKIEJ