Polagra Premiery 🚜 Dziękujemy! 🚜 Do zobaczenia!🚜  

Organizator:

Kingspan Water & Energy właśnie zaprezentowało swoją rynkową nowość

Podziel się

Kingspan Water & Energy właśnie zaprezentowało swoją rynkową nowość na sezon 2024. TankMaster® to nowatorski produkt w portfolio producenta z podpoznańskiej Rokietnicy, który łączy w sobie mobilność oraz możliwości magazynowania nawozów płynnych, wody oraz AdBlue®.

Nowy zbiornik  TankMaster® - jeden zbiornik, wiele zastosowań.

Zbiornik TankMaster® został wyposażony w akcesoria ułatwiające pracę na gospodarstwie – króciec poboru dolnego ze stali nierdzewnej z zaworem kulowym, pokrywę rewizyjną z pływakowym odpowietrzeniem oraz niezwykle użyteczną osłoną przeciwbryzgową wokół pokrywy. Inżynierowie Kingspan przygotowali także 6 punktów mocowania w celu przygotowania zbiornika do funkcji transportowej (po przystosowaniu za pomocą zabezpieczenia przed falowaniem cieczy).

Zaprojektowany z myślą o efektywności i zrównoważonym wykorzystaniu zasobów, ten nowoczesny projekt oferuje szereg możliwości. Dzięki pojemności aż 6000 litrów, zbiornik stanowi kluczowy element dla różnorodnych branż. TankMaster® to jednak przede wszystkim nieoceniona pomoc dla rolników.

Zbiornik cechuje solidna, jednopłaszczyznowa konstrukcja wykonana z polietyletu stabilizowanego światłem UV. Kingspan jednocześnie wypuścił na rynek trzy warianty produktu umożliwiające przechowywanie nawozów płynnych (kolor zielony), wody użytkowej (kolor czarny) i AdBlue® (kolor biały). Wyjątkowość TankMaster® to przede wszystkim unikalna konstrukcja zaprojektowa tak, aby zapewniała maksymalną wytrzymałość i sztywność, przez co zwiększona odporność na warunki atmosferyczne czy uszkodzenia mechaniczne pozwala cieszyć się zbiornikiem przez wiele lat. Zakup zbiornika TankMaster® to inwestycja na lata.

Konstrukcja bazuje na 6 punktach mocowania umieszczonych u dołu zbiornika, umożliwiając łatwe przymocowanie go do ciężarówki, lawety bądź też przyczepy i bezproblemowy transport. W celu poprawienia mobilności polski producent zadbał również o to, aby dodatkowo obniżyć profil produktu, a co za tym idzie, umieścić nisko środek ciężkości ułatwiający stabilność podczas transportu.

Kolejnym walorem tego produktu, zaprezentowanego po raz pierwszy podczas targów Polagra Premiery 2024 w Poznaniu, jest umieszczenie wylotu spustowego do łatwego opróżnienia praktycznie całego zbiornika. Wygoda użytkowania to również wyposażenie zbiorników w oznaczenia poziomu płynu oraz – w wariancie na AdBlue® oraz na nawozy płynne – półprzezroczyste ścianki do kontroli stanu zawartości bez zaglądania do środka.

Innowacyjność dla tego produktu to również dbałość o to, aby zbiornik wyposażyć w kieszenie pozwalające na chwyt przez wózki widłowe, jak również osłonę przeciwbryzgowa wokół otworu inspekcyjnego zapobiegającą rozbryzganiu płynów wokół zbiornika.

Na tym jednak nie koniec. Spłaszczenie z tyłu zbiornika TankMaster® umożliwiające montaż innych akcesoriów, czyniąc z tego produktu kompleksowe rozwiązanie. Konstrukcja zbiorników umożliwia układanie zbiorników jedne na drugie, gdy nie są wypełnione, co oszczędza miejsce magazynowe.