Polagra Premiery 🚜 Dziękujemy! 🚜 Do zobaczenia!🚜  

Organizator:

Nowe technologie na jubileuszowej edycji targów POLAGRA PREMIERY 2024

Podziel się

Podczas targów rolniczych Polagra Premiery 2024 przyznane zostaną złote nagrody w dwóch kategoriach: Maszyny, urządzenia i usługi dla rolnictwa oraz Rośliny Uprawne. Łącznie jury konkursowe doceniło specjalną statuetką Złotym Medalem Grupy MTP targów Polagra Premiery aż 27 produktów.

Zgłoszone do konkursu artykuły są bardzo zróżnicowane pod względem technologicznym, użytkowym i produkcyjnym. Ponadto urządzenia i oprogramowanie wspomagające produkcję rolniczą, oraz nowe kreacje odmian roślin zostały oparte o wykorzystanie najnowszych technik i analitykę w genetyce i hodowli roślin – podkreśla mówi prof. dr hab. Grzegorz Skrzypczak – przewodniczący sądu konkursowego, na co dzień pracujący na Wydziale Rolnictwa i Bioinżynierii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Wśród maszyn i urządzeń, wykorzystywanych do produkcji rolniczej warto zwrócić uwagę na ciągnik rolniczy VALTRA Q265 – cechuje go wysoka jakość oraz łatwość i komfort obsługi. Ciągniki z tej serii są doskonałym połączeniem wygody oraz mocy, zapewniają także większą wydajność pracy– zapewnia przedstawiciel producenta, czyli Agravis Technik Polska. Dobrze prezentuje się również opryskiwacz samojezdny John Deere M340. Został on wyposażony w zaawansowane systemy sterowania opryskiem, dzięki temu zapewnia wysoką jakość ochrony roślin.

 

Ciekawe rozwiązania informatyczne wykorzystano w produktach, które mają wpływ na jakość plonów. Mowa tutaj o platformie internetowej Field Climate należącej do firmy Meteos Polska (Pessi Instruments GmbH), przeznaczonej do zbierania i wyświetlania danych agrometeorologicznych dla stacji pogodowych na całym świecie. Przedsiębiorstwo wychodzi naprzeciw wyzwaniom i oferuje rolnikom stacje pogodowe, które dostarczą informacji o tym kiedy nawadniać, opryskiwać, czy nawozić glebę.

- Dzięki informacjom przekazywanym przez stacje rolnik może „reagować” na czas w przypadku przymrozków, wysokich temperatur i innych warunków środowiskowych. Dane przekazywane przez stacje pozwalają przewidywać występowanie warunków sprzyjających rozwojowi chorób i zapobiegać im oraz redukować ryzyko strat w plonie, pogorszenia jego jakości i utraty dochodów wyjaśnia Marek Wilanowski z firmy  METOS POLSKA.

 

Drugim bardzo przydatnym rozwiązaniem dla rolnictwa jest moduł radarowy serwisu internetowego Fertisat – Wasat Polska. Serwis ten wykorzystując pochodzące z radarów informacje dostarcza rolnikom( np. na smartfony i tablety) widoki pól i mapy. Funkcja ta, w praktyce umożliwia optymalne nawożenie, dobieranie właściwych dawek nawozów, co bezpośrednio przekłada się na oszczędność środków produkcji i efektywność ekonomiczną gospodarstwa.

Targi Polagra Premiery to impreza prezentująca światowe nowości w branży Agro. Dla wielu wystawców i producentów jest to pierwsze krajowe wydarzenie, na którym firmy prezentują swoje innowacyjne rozwiązania technologiczne, czy nowy desing.

Do Poznania przyjeżdżają najwięksi polscy i światowi producenci oraz dystrybutorzy, stwarza to możliwość zetknięcia się z trendami, które zmieniają oblicze rolnictwa.

 

- Udział w POLAGRA PREMIERY  nie tylko sprzyja promocji marki i prezentowanych maszyn - to także budowanie relacji, które kształtują przyszłość tej dynamicznej branży uważa Edyta Walenciej z firmy SAMASZ, która została nagrodzona Złotym Medalem Grupy MTP za zestaw kosiarek tylnych dyskowych KDD 911 STH ISOBUS.

 

Integralną częścią targów Polagra Premiery, wskazującą na znaczący postęp w rolnictwie jest również wprowadzanie na rynek nowych odmian gatunków roślin. Tutaj nagrodzone zostały min. przenżyto ozime FANFARO, groch siewny Jowisz, żyto Ozime czy pszenżyto HEROICO. Na uwagę zasługuje również LONGINA - pierwsza polska odmiana ziemniaka do produkcji frytek, wyróżniająca się na rynku doskonałą jakością, walorami smakowymi i barwą.  

 

Przedstawiciele firm, które od lat są związane z Polagra Premiery podkreślają, że pobyt na poznańskich targach to dla nich znakomita okazja do przedstawienia i promocji swoich innowacyjnych produktów i rozwiązań. To także, jak mówią możliwość spotkania się z potencjalnymi odbiorcami: rolnikami, czy sadownikami oraz partnerami handlowymi.

 - Skupiamy się na rozwoju, a targi są wyjątkową platformą do zdobycia wiedzy na temat obecnych trendów rynkowych i preferencji konsumentów, co umożliwia nam lepsze dopasowanie produktów do oczekiwań rolników i szybką adaptację do zmieniających się potrzeb rynku tłumaczy Natalia Maciejowska z Poznańskiej Hodowli Roślin PHR.

W konkursie Złotego Medalu Grupy MTP targów POLAGRA PREMIERY 2024 nagrodzono te produkty, które odznaczają się innowacyjnością i powstały w oparciu o autorskie rozwiązania. Są one nowoczesne, spełniające oczekiwania branży rolniczej oraz stworzone z troską o środowisko naturalne. Ich wartość i przydatność została oceniona przez sąd konkursowy, złożony z grona specjalistów reprezentujących branżę rolniczą.