Polagra Premiery 🚜 Dziękujemy! 🚜 Do zobaczenia!🚜  

Organizator:

Nowość od John Deere - opryskiwacz R975i na Targach Polagra Premiery

Podziel się

Zapraszamy na stoisko lidera branży rolniczej - John Deere - w czasie Targów Polagra Premiery, gdzie prezentowane będą nowości ofertowe, w tym nowoczesny opryskiwacz R975i - największy w portfolio producenta.

R975i Opryskiwacz zaczepiany

  • Zbiornik o pojemności 7500 l 1200 l/min z układem opryskowym PowrSpray™ i 98%* precyzją aplikacji
  • Wybór odpowiedniej dyszy w zależności od prędkości aplikacji z użyciem TwinSelect
  • Funkcja indywidualnego sterowania dyszami - umożliwia skuteczną, ukierunkowaną aplikację
  • Inteligentne funkcje i zintegrowane rozwiązania, takie jak TerrainCommand™ Pro, indywidualne sterowanie dyszami, rozstaw dysz co 25 cm i AutoDilute, dzięki którym operacje oprysku są szybsze, łatwiejsze i dokładniejsze ze względu na zrównoważoną ilość oprysku.

Nowy opryskiwacz R975i firmy John Deere jest największym modelem zaczepianym spośród dotychczas wyprodukowanych przez firmę. Ta 7500-litrowa maszyna w 2022 roku dołączy do pozostałych z serii R900i, o pojemnościach zbiornika 4400, 5200 i 6200 litrów.

Tak jak pozostałe opryskiwacze z tej linii, nowy model będzie wyposażony w technologie rolnictwa precyzyjnego John Deere, umożliwiając klientom korzystanie z dodatkowych inteligentnych rozwiązań. Model R975i powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów na bardziej pojemne zbiorniki i szersze belki, a także na większą dokładność, mniejsze zużycie środków ochrony roślin oraz większą wygodę przy napełnianiu i obsłudze opryskiwacza. Nowa, większa pojemność maszyny będzie dla rolników i usługodawców oznaczać, że będą mogli więcej czasu spędzić na opryskiwaniu pól, a tym samym osiągnąć większą produktywność, pokrywając opryskiem większy areał na jednym zbiorniku. Ponadto sprawdzony dwuobwodowy układ opryskowy PowrSpray pozwala skrócić czas napełniania, poprawia aplikację oprysku oraz zwiększa dokładność.

 

Jako pierwsze spośród opryskiwaczy John Deere modele serii M900(i) oraz R900i będą opcjonalnie oferowane z 25-centymetrowym rozstawem dysz. Jest to rozwiązanie typu „On Centre” („pośrodku”), co oznacza, że między każdą parą korpusów dysz o rozstawie 50 cm na belce opryskowej umieszczana jest dodatkowa dysza. John Deere dodał też korpus dyszy z dodatkową dyszą na obu końcach belki, aby umożliwić pełne pokrycie i wyeliminować niedostateczną aplikację w okolicach końcach belki.

Wszystkie opryskiwacze zaczepiane będą mogły być wyposażane w opcje wprowadzone do serii R700i na rok 2021. Należy do nich indywidualne sterowanie dyszami, które ogranicza zjawisko nadmiernego lub niedostatecznego dawkowania, przyczyniając się do lepszej ochrony plonów, a jednocześnie obniżając nakłady finansowe. Sterowanie dyszami pozwala oszczędzić na produktach ochrony roślin kwotę sięgającą 6 EUR/ha* ponad to, co daje sterowanie sekcjami. Kolejnym elementem wyposażenia jest nowe złącze z homologacją ISO do systemu zamkniętego obiegu. Zapobiega ono kontaktowi ze środkami ochrony roślin oraz ich rozlewanie, tak aby napełnianie opryskiwacza było bezpieczne dla środowiska oraz dla operatora.

W opryskiwaczach serii M700(i) i R700i na rynki niemiecki i holenderski dodatkową istotną cechą jest nowa belka o szerokości 33 m z opcjonalnym sterowaniem 3-metrowymi sekcjami lub indywidualnym sterowaniem dyszami. Belka ta będzie wyposażeniem uzupełniającym dla małych, 3-metrowych siewników rzędowych i upraw rzędowych o rozstawie 75 cm, umożliwiając uzyskanie wzrostu produktywności dzięki mniejszej liczbie przejazdów na jednym zbiorniku.

 

*Obliczenia dla 500-hektarowego gospodarstwa uprawy pszenicy, w którym koszt herbicydów wynosi 53 EUR/ha, a koszt fungicydów 65 EUR/ha – w sumie 118 EUR/ha, z czego pięcioprocentowa oszczędność = 5,9 EUR/ha.

 

Zapraszamy na stoisko producenta w pawilonie 5!

Odbierz bezpłatny bilet