Agro-Premiery 2025 🚜 Agro event 🚜 Zapraszamy! 🚜  

Organizator:

Od satelity po zaoraną rolę, czyli rolnictwo precyzyjne Made in Poland. Poznaj innowacyjne rozwiązania, które rewolucjonizują polskie rolnictwo.

Podziel się

 

Odkryj z nami, jak nowoczesne technologie, od satelitów po zaawansowane maszyny, zmieniają oblicze polskiego rolnictwa i pomagają rolnikom w precyzyjnym zarządzaniu plonami. Dołącz do panelu, by dowiedzieć się, jak innowacje "Made in Poland" wspierają efektywność i zrównoważony rozwój na polskich polach.

Od satelity po zaoraną rolę, czyli rolnictwo precyzyjne Made in Poland

Rzepak, pszenica, buraki cukrowe, bobowate, kukurydza oraz duży wachlarz upraw nasiennych, to trzon produkcji w ok. 1000 ha gospodarstwie rodziny Miłosza Dobrowolskiego z Leśmierza. Uprawy od kilku lat są monitorowane satelitarnie. W oparciu o odczyty satelitarne tworzone są też mapy aplikacyjne czy plany nawożenia zgodnie z zasadami ekoschematów. Narzędzie, które to umożliwia, ma wiele innych funkcjonalności, a powstało w polskim przedsiębiorstwie SatAgro.

 

Wybór gości do tej rozmowy nie jest przypadkowy, a dyskutować będą:

Dr inż. Jacek Skudlarski

Adiunkt dydaktyczny w Instytut Inżynierii Mechanicznej SGGW w Warszawie. Wykładowca przedmiotów z zakresu techniki i inżynierii Produkcji. Publicysta z zakresu techniki rolniczej i Rolnictwa 4.0 w prasie branżowej. Autor bloga „Rolnictwo 4.0 – rolnictwo przyszłości” na Facebook. Prywatnie miłośnik fotografowania, kryminałów historycznych i książek dotyczących technologii i rozwoju cywilizacji.

 

 

Joanna Mączyńska-Sęczek - Dyrektor Operacyjny i Prezes Zarządu w SatAgro Sp. z o.o.

Absolwentka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz Akademii Leona Koźmińskiego. Od 2017 roku związana jest ze spółką SatAgro, która dostarcza dalece zautomatyzowaną usługę internetową – Platformę SatAgro (app.satagro.pl).

Platforma pełni funkcję łącznika pomiędzy dynamicznie rozwijającym się sektorem obserwacji satelitarnych z jednej strony, a grupą agronomów z drugiej. Poza narzędziami opartymi na danych satelitarnych, oferuje szereg dodatkowych komponentów znajdujących szerokie zastosowanie w codziennej praktyce rolniczej.

W spółce łączy obowiązki Dyrektora Operacyjnego i Prezesa Zarządu, co daje jej wyjątkową możliwość zarządzania zarówno bieżącą działalnością firmy, jak i jej strategią.

 

 

Miłosz Dobrowolski – dumny rolnik i właściciel gospodarstwa w województwie łódzkim

Od ponad 14 lat z zaangażowaniem wdraża rolnictwo regeneracyjne i zrównoważone, koncentrując się na stabilności plonów oraz utrzymaniu dochodowości. Dzięki ambitnym planom oraz innowacyjnemu podejściu osiągnął wyznaczone cele, a obecnie pracuje nad wdrażaniem technologii rolnictwa precyzyjnego, które mają na celu dalsze usprawnienie jego gospodarstwa.

 

Poznaj inne tematy paneli dyskusyjnych:

Cyberbezpieczeństwo technologii 4.0 i 5.0: chroń dane gospodarstwa i maszyny

Kierunki rozwoju produkcji zwierzęcej w oparciu o technologie rolnictwa 4.0/5.0 - poznaj opinie ekspertów

Dlaczego rolnictwo regeneratywne? Doświadczenia praktyków – Top Farms i Goodvalley. Sprawdź z nami co sądzą o tym eksperci w tej dziedzinie

Kontraktacje rolnicze: zboża, oleiste, białkowe. Czego szuka rynek światowy?

Woda to czynnik minimum w rolnictwie. Co oferują postęp hodowlany i uprawa regeneratywna dla przeciwdziałania skutkom suszy?

 

Termin: 24.01.2025 r. (piątek)

Lokalizacja: Scena Czarna

Godzina: 13:30 – 14:15