Polagra Premiery 🚜 Zapraszamy! 🚜 19-21 stycznia 2024 🚜  

Organizator:

Polagra Premiery 2020 rozpoczęta!

Podziel się

Pierwszy dzień Polagry Premiery za nami! Obfitował w ogrom atrakcji dla Zwiedzających. Prezentacja nowości produktowych, merytoryczne konferencje i prelekcje, oficjalne otwarcie Targów oraz wręczenie nagród Złote Medale MTP to tylko niektóre z nich.

Od samego rana teren Międzynarodowych Targów Poznańskich gościł tłumy Zwiedzających, zainteresowanych innowacyjnym rolnictwem. Ekspozycja Targów objęła 7 pawilonów, wypełnionych po brzegi najnowszymi modelami maszyn, urządzeń i rozwiązań dla rolnictwa. Wystawcy przygotowali 150 absolutnych nowości, które do tej pory nie były prezentowane na polskim rynku.

Najbardziej okazałym pawilonem z pewnością jest pawilon 5, w którym znajdują się ekspozycje firm oferujących maszyny rolnicze światowych marek m.in. CLAAS, ZETOR, FENDT, MASSEY FERGUSON, JOHN DEERE, VALTRA, KUHN.

Równie mocno obleganym pawilonem był pawilon 5A, nazwany Pawilonem Innowacji, w którym zlokalizowana została Strefa Innowacji, gdzie odbywały się m.in. Dzień Zootechnika ze szkoleniem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dotyczącym nowych funkcjonalności IRZPlus oraz szeregiem wykładów przygotowanych we współpracy z głównym patronem medialnym top agrar Polska. Oprócz tego przez cały dzień odbywały się tam prelekcje i prezentacje firm dotykające przede wszystkim tematyki innowacyjnych rozwiązań dla rolnictwa oraz poruszające aktualne problemy branży. Także w Strefie Innowacji odbyło się Forum Producentów Zbóż i Kukurydzy z udziałem Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Ryszardem Kamińskim.

Od godziny 11 rozpoczął się także Dzień Agronoma z konferencją dotyczącą innowacyjnego rolnictwa, przygotowaną przez magazyn Agro Profil. Konferencja była podzielona na dwa panele. Panel techniczny omawiał m.in. nowoczesnej techniki uprawy roli dostosowanej do potrzeb siedliska i wymagań rośliny, uprawy pasowej i precyzyjnego rolnictwa pozwalającego na ograniczenie kosztów produkcji w gospodarstwie. Panel uprawowy dotyczył odporności chwastów na herbicydy oraz strategii ochrony fungicydowej.

O godzinie 12, na scenie w Alei Lipowej odbyła się ceremonia otwarcia targów, na którą przybyło wielu gości m.in. Podsekretarz Stanu Ryszard Kamiński. Oficjalną część rozpoczął Prezes Grupy MTP Przemysław Trawa, który zwrócił uwagę na ogromny postęp i zmiany jakie nastąpiły w rolnictwie od pierwszej edycji Polagry Premiery, która miała miejsce w 1985 r. Podkreślił, że Polagra Premiery opiera się na 3 fundamentach takich jak Premiery, Eksport i Wiedza. Premiery, czyli nowości produktowe, które są istotą tego wydarzenia. Eksport czyli promocja polskich producentów i umożliwianie im nawiązania kontaktów biznesowych z kupcami z całego świata, których gościmy w ramach programu Hosted Buyers. Wiedza to z pewnością to co dziś przyciąga Zwiedzających, którzy w swoich gospodarstwach stają przed wieloma wyzwaniami nie tylko ekonomicznymi, ale także związanymi z wpływem na środowisko czy anomaliami pogodowymi. Wydarzenia towarzyszące Targom odpowiadały na wiele z nurtujących dziś rolników pytań. Podczas uroczystego otwarcia zwiedzających witała także pani Katarzyna Kierzek-Koperska, Zastępczyni Prezydenta Miasta Poznania, która podkreślała długoletnią tradycję targową w Poznaniu. Podsekretarz Stanu Ryszard Kamiński zwrócił uwagę, jak ważny jest rozwój i inwestycje w rolnictwo, które pozwalają stawić czoło zmianom klimatu czy ogniskom chorób.

Po uroczystej Gali Otwarcia Polagry Premiery wręczono nagrody konkursu Złoty Medal Grupy MTP w obecności Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa Ryszarda Kamińskiego,  prof. dr hab. Grzegorza Skrzypczaka, Przewodniczącego Sądu Konkursowego i Przemysława Trawy, Prezesa Grupy MTP. Sąd Konkursowy na targach Polagra Premiery 2020 nagrodził 37 innowacyjnych produktów i rozwiązań dla rolnictwa w kategoriach rośliny i maszyny.  W tym roku po raz pierwszy przyznano wśród laureatów Złotego Medalu dwie nowe nagrody specjalne - Eco Prize Grupy MTP oraz Grand Prix Grupy MTP. Nagroda Eco Prize Grupy MTP, przyznawana jest najbardziej ekologicznym produktom i rozwiązaniom. W 2020 nagrodę tą zdobyła firma TEEJET TECHNOLOGIES za produkt Matrix 430VF. Produkt można zobaczyć do niedzieli na Targach, w pawilonie 5, na stoisku nr 19. Grand Prix Grupy MTP przyznawane jest najbardziej innowacyjnym produktom, które prezentują rozwiązania unikatowe na skalę światową. W 2020 taka nagroda trafiła do firmy Usarya Polska, a konkretnie do ich maszyny do zbierania kamieni Husarya SCS-100. Więcej o produkcie przeczytacie TUTAJ. Na żywo można go zobaczyć jeszcze do niedzieli w Pawilonie Innowacji 5A, na stoisku nr 19.

Więcej o Złotych Medalistach możesz zobaczyć TUTAJ 

Jeszcze tylko do soboty 18.01 do godziny 16:30 można odebrać bezpłatne zaproszenie, które umożliwia jednorazowy wstęp na Targi. Ekspozycję targową można odwiedzać do niedzieli do godziny 17.