Polagra Premiery 🚜 Zapraszamy! 🚜 19-21 stycznia 2024 🚜  

Organizator:

Targi Polagra Premiery 2023 wystartowały!

Podziel się

Rozpoczęły się Targi Polagry Premiery! Hale wypełniły się pasjonatami rolnictwa, na których czekał ogrom atrakcji, prezentacja nowości produktowych, merytoryczne konferencje i prelekcje, oficjalne otwarcie Targów oraz wręczenie nagród Złote Medale Grupy MTP. A to tylko początek tego co czeka na zwiedzających rolniczego święta w Poznaniu.

Od samego rana teren Międzynarodowych Targów Poznańskich gościł tłumy Zwiedzających, zainteresowanych innowacyjnym rolnictwem. Ekspozycja Targów objęła 3 pawilony, wypełnionych po brzegi najnowszymi modelami maszyn, urządzeń i rozwiązań dla rolnictwa. Wystawcy przygotowali 150 absolutnych nowości, które do tej pory nie były prezentowane na polskim rynku.

Najbardziej okazałym pawilonem z pewnością jest pawilon 5, w którym znajdują się ekspozycje firm oferujących maszyny rolnicze światowych marek m.in. CLAAS, MASSEY FERGUSON, JOHN DEERE, VALTRA, KUHN SAMASZ, MZURI, SWIMER, EM EUROMILK.

Równolegle w budynku PCC odbywał się Wielkopolski Dzień Młodego Rolnika, który został zorganizowany wspólnie przez Grupę MTP i Wielkopolską Izbę Rolną. Od 9 do 11 miały miejsca prelekcję dotyczące przyszłości rolnictwa i jaką rolę odegrają w niej młodzi rolnicy wchodzą w branżę. Zwieńczeniem było rozstrzygnięcie konkursu pt. "Dzień z życia młodego rolnika"

 

Dodatkowo przez cały dzień również w PCC odbywało się XV Forum Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych, gdzie został poruszony temat pt. "Rynek oleju i biodiesla a stabilizacja produkcji rzepaku w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia". 

O godzinie 11, na Scenie Głównej w Pawilonie 5 odbyła się ceremonia otwarcia targów, na którą przybyło wielu gości m.in. Podsekretarz Stanu Krzysztof Ciecióra, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski oraz liczni przedstawiciele związków branżowych. Oficjalną część rozpoczął Wiceprezes Grupy MTP Filip Bittner. 

 

Po uroczystej Gali Otwarcia Polagry Premiery wręczono nagrody konkursu Złoty Medal Grupy MTP w obecności Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa Krzystofa Cecióry,  prof. dr hab. Grzegorza Skrzypczaka, Przewodniczącego Sądu Konkursowego i Filipa Bittnera, Wiceprezesa Grupy MTP. Sąd Konkursowy na targach Polagra Premiery 2023 nagrodził 27 innowacyjnych produktów i rozwiązań dla rolnictwa w kategoriach rośliny i maszyny.  W tym roku również przyznano wśród laureatów Złotego Medalu dwie nowe nagrody specjalne - Eco Prize Grupy MTP oraz Grand Prix Grupy MTP. Nagroda Eco Prize Grupy MTP, przyznawana jest najbardziej ekologicznym produktom i rozwiązaniom. Grand Prix Grupy MTP przyznawane jest najbardziej innowacyjnym produktom, które prezentują rozwiązania unikatowe na skalę światową.

Więcej o Medalistach tutaj 

 

 

 Ekspozycja targowa trwa jeszcze przez dwa dni, od godz. 9:00 do 16:00. Serdecznie zapraszamy