Polagra Premiery 🚜 Dziękujemy! 🚜 Do zobaczenia!🚜  

Organizator:

Traktoriada na Targach Polagra Premiery 2020

Podziel się

Dlaczego ciągnik rolniczy? Wg pomysłodawcy projektu Marcina Obałka żadna maszyna nie daje takich możliwości w terenie jak traktor.

 

Projekt Traktoriada rozpoczął się w 2002 roku. Właśnie wtedy pierwszy zabytkowy traktor ruszył na podbój Ameryki Południowej. Do 2010 roku odbyło się już sześć etapów wyprawy pt. "Traktorem dookoła świata". Załoga traktora przemierzyła już ponad 15 000 km po drogach i bezdrożach Urugwaju, Argentyny, Chile, Peru oraz Boliwii. Przejechali przez tropikalne lasy deszczowe Amazonii, ośnieżone przełęcze andyjskie,największe słone jezioro świata Uyuni, gorącą pustynię Atacama, niebezpieczne pola gejzerów oraz bezkresną pampę. 

Marcin Obałek – tramp, pilot wycieczek, obrońca przyrody, przewodniczący Stowarzyszenia Czysty Świat oraz członek zarządu Fundacion Mundo Puro w Boliwii. Pomysłodawca Traktoriady - Wyprawy Traktorem Dookoła Świata realizowanej od 2001 roku, nominowanej w 2008 roku do prestiżowej nagrody National Geographic - Travellery. Organizator Polskiej Ekspedycji Amazońskiej - realizowanych od 2004 roku wypraw archeologicznych w nieznane rejony Tropikalnych Lasów Deszczowych Boliwii. W wolnym czasie fotograf i sternik dłubanki na Rio Beni.

Marcina Obałka będziecie mogli spotkać podczas Targów Polagra Premiery 2020. Przez wszystkie 3 dni trwania Targów będzie prowadził prelekcje w Strefie Innowacji, podczas których opowie o swoich podróżach traktorem. Na jego stoisku będziecie mogli obejrzeć zabytkowy traktor oraz wystawę zdjęć z wyprawy. Wiemy także, że w planach jest konkurs, w którym nagrodą będzie udział w jednym z etapów wyprawy w 2021 r.

Nie może Was zabraknąć!