Organizator:

Wielka Złota Pieczęć Miasta Poznania dla Grupy MTP

Podziel się

Grupa MTP, obchodząca w tym roku swoje stulecie, została nagrodzona Wielką Złotą Pieczęcią Miasta Poznania. To wyróżnienie przyznawane przez Prezydenta Miasta osobom i instytucjom, które wyraźnie zapisały się w historii stolicy Wielkopolski. 31 stycznia nagrodę w imieniu pracowników odebrał Zarząd firmy.

- Wielka Złota Pieczęć Miasta Poznania to wyróżnienie, które przyznajemy za szczególny wkład w życie miasta oraz aktywne wspieranie jego rozwoju. Jej tegoroczny laureat robi to już od stu lat. Choć jest wiekowy, nie zwalnia tempa, pozostając jednym z najważniejszych symboli tworzących markę Poznań. Międzynarodowe Targi Poznańskie obchodzą w tym roku stulecie działalności. Trudno więc o lepszy moment na uhonorowanie tego niezwykłego przedsiębiorstwa – mówił Jacek Jaśkowiak, Prezydent Miasta Poznania podczas uroczystego wręczenia nagrody.

- Złotą Pieczęć traktuję nie tylko jako symbol doceniania, ale jako również jako symbol zobowiązania. Zobowiązania do tego, by kontynuować kierunek rozwoju Grupy MTP, a tym samym rozwoju Poznania. Już w tym roku teren targów stanie się jeszcze bardziej miejski, otwarty, dostępny dla mieszkańców. Nowy plac eventowy, strefa kultury, parking podziemny, nowoczesna elewacja Poznań Congress Center oraz w perspektywie Filharmonia Poznańska - historia targów zmienia się na naszych oczach – mówił Tomasz Kobierski, prezes zarządu Grupy MTP, odbierając nagrodę.

Trudno wyobrazić sobie Poznań bez targów - miejsca największych imprez targowych, konferencji, koncertów gwiazd – najbardziej rozpoznawalnej marki targów w Polsce. To z inicjatywy poznańskiego kupiectwa sto lat temu odbył się I Targ Poznański, wystawa, która dała początek targowej historii miasta. Dziś Grupa MTP jest więc jednym z najdłużej działających w Europie organizatorów targów. Innowacyjność, dynamika, promocja nowości i nieszablonowych rozwiązań, a także przyjazności i otwartości na relacje międzyludzkie – to wartości, które przyświecały powstaniu Targów i które są istotne również dziś.

Nagroda Prezydenta Miasta Poznania została ustanowiona z okazji 750-lecia Lokacji Miasta Poznania. Symbolika pieczęci nawiązuje do oryginalnej repliki tłoku pieczętnego z pierwszej połowy XIV wieku. Pieczęć zawiera herb miasta Poznania i wklęsły napis gotycki sigillum civitatis Poznani. Otrzymują ją osoby, stanowiące wzór tradycyjnych, długowiecznych poznańskich cnót takich jak pracowitość, gospodarność, wiara, miłosierdzie, solidność i pomysłowość, które w sposób spektakularny zaistniały w świadomości mieszkańców Poznania. Laureatami nagrody są m.in. prof. dr hab. Zygmunt Bauman, Agnieszka Duczmal i Krystyna Feldman. W 2021 roku Wielka Złota Pieczęć wyjątkowo trafiła nie do jednej osoby, lecz do wielu – otrzymali ją pracownicy Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. J. Strusia.