Woda to czynnik minimum w rolnictwie. Co oferują postęp hodowlany i uprawa regeneratywna dla przeciwdziałania skutkom suszy? O tym porozmawiamy podczas Agro-Premiery!
W dobie globalnych wyzwań klimatycznych i gospodarczych, wydarzenie Agro-Premiery® zgromadzi na swoich scenach ekspertów i liderów branży, którzy podzielą się przełomowymi rozwiązaniami odpowiadającymi na potrzeby współczesnego rynku i przyszłych pokoleń. Nie pominiemy ważnego tematu:
Woda to czynnik minimum w rolnictwie. Co oferują postęp hodowlany i uprawa regeneratywna dla przeciwdziałania skutkom suszy?
Profesjonalny producent rolny nie kwestionuje istnienia zmian klimatycznych. Szuka raczej sposobu, jak optymalizować produkcję. Jaki potencjał w tym zakresie ma poprawna agrotechnika, szanująca glebę? Jak dużym sprzymierzeńcem może być też postęp hodowlany? Dowiesz się tego na naszym panelu.
W dyskusji wezmą udział:
dr Maria Walerowska
Redaktor naczelna miesięcznika „top agrar Polska”, od 2006 r. pracuje w miesięczniku „top agrar Polska” najpierw jako dziennikarz w Dziale Uprawa, później szef Działu Uprawa i z-ca redaktora naczelnego. Ukończyła studia magisterskie i doktoranckie na Wydziale Rolniczym na kierunku Agronomia Akademii Rolniczej w Poznaniu. Organizatorka i współprowadząca cyklu konferencji propagujących nowe rozwiązania w uprawie roli i roślin, pt. Seminaria uprawowe „top agrar Polska”, które odbywają się cyklicznie od ponad 10 lat w różnych regionach kraju. Pomysłodawczyni i autorka videobloga poradnika agrotechnicznego: Pogotowie polowe top agrar Polska.
Adam Baucza - Prezes zarządu Terra Nostra
Ceniony specjalista produkcji roślinnej, który zdobywał doświadczenie w gospodarstwach wielkotowarowych oraz w dystrybucji. Miłośnik rolnictwa regeneratywnego rozumianego jako produkcja rolna o określonym wpływie na środowisko. Jest entuzjastą działań edukacyjnych kształtujących świadomość rolników i budowania wspólnych wartości w całym łańcuchu produkcji żywności. Współautor publikacji „Badanie gleby. Przewodnik Rolnictwa Regeneratywnego” [2023]. Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.
Dr hab. inż. Bartłomiej Glina
Urodzony 19 czerwca 1986 roku w miejscowości Lwówek Śląski (woj. dolnośląskie). Tytuł naukowy doktora nauk rolniczych w dyscyplinie Agronomia uzyskał w 2014 roku (Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu), a w roku 2022 r. stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk rolniczych, w dyscyplinie rolnictwo i ogrodnictwo na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Obecnie pracuje na stanowisku profesora uczelni w Katedrze Gleboznawstwa i Mikrobiologii (Wydział Rolnictwa, Ogrodnictwa i Biotechnologii, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu). Specjalista z zakresu nauk o glebie, ze szczególnym uwzględnieniem klasyfikacji gleb, oceny zdrowotności gleb, transformacji pokrywy glebowej w wyniku antropopresji oraz użytkowania rolniczego gleb organicznych.
Marek Luty – Dyrektor Działu Marketingu i Rozwoju Produktu, Hodowla Roślin Strzelce Sp. z o.o. Grupa IHAR
Absolwent wydziału Rolnictwa na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu oraz studiów podyplomowych z zakresu biznesu międzynarodowego i zarządzania produktem. Przewodniczący Sekcji Zbóż i Roślin Strączkowych Polskiej Izby Nasiennej. Członek wojewódzkich zespołów Porejestrowego Doświadczalnictwa Odmianowego COBORU. Od ponad 20 lat zawodowo związany z branżą hodowli roślin i nasiennictwa. Wieloletni dyrektor działu rozwoju produktu i marketingu w Hodowli Roślin Strzelce. Branżowy ekspert posiadające szerokie kontakty międzynarodowe i na bieżąco śledzący zmieniające się trendy w rolnictwie i hodowli roślin.
Poznaj inne tematy paneli dyskusyjnych:
Cyberbezpieczeństwo technologii 4.0 i 5.0: chroń dane gospodarstwa i maszyny
Kierunki rozwoju produkcji zwierzęcej w oparciu o technologie rolnictwa 4.0/5.0 - poznaj opinie ekspertów
Kontraktacje rolnicze: zboża, oleiste, białkowe. Czego szuka rynek światowy?
Termin: 25.01.2025 r. (sobota)
Lokalizacja: Scena Czerwona
Godzina: 11:15 – 12:00