Polagra Premiery 🚜 Dziękujemy! 🚜 Do zobaczenia!🚜  

Organizator:

Złote statuetki w rękach laureatów prestiżowych nagród targów Polagra Premiery!

Podziel się

Laureaci konkursu o Złoty Medal targów Polagra Premiery odebrali nagrody z rąk przewodniczącego sądu, profesora Grzegorza Skrzypczaka, wiceprezesa Grupy MTP, Filipa Bittnera oraz Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Ciecióry.

Statuetki trafiły do 27 wyróżnionych produktów w dwóch kategoriach – Rośliny i Maszyny, a najlepsze rozwiązania z zakresu ekologii oraz innowacyjności zostały dodatkowo nagrodzone tytułem Grand Prix oraz Eco Prize.

Posłuchajmy co o produkcie nagrodzonym Grand Prix Grupy MTP - AGRI JACOBUS. Laserowy autonomiczny system do niechemicznego zwalczania chwastów w uprawach rolniczych i warzywniczych zgłoszony przez Jakub Koronczok, Politechnika Wrocławska, AGROCOM POLSKA Jerzy Koronczok mówi :

Jury konkursowe doceniło także produkt i firmę, które w pozytywny sposób oddziałują na środowisko i których użytkowanie powoduje np. zmniejszanie szkodliwych emisji do atmosfery bądź redukcje odpadów. Posłuchajmy co o produkcie nagrodzonym Eco Prize Grupy MTP - System DirectInjekt - który pozwala na szybkie i elastyczne stosowanie dodatkowego środka ochrony roślin odpowiadające zapotrzebowaniu w konkretnych warunkach polowych firmy AMAZONE, mówi przedstawiciel firmy, pan Krzysztof Wojciechowski:

Na najlepsze produkty głosują także konsumenci, którzy wybierają produkt, który według nich zasługuje na wyróżnienie. W tym roku laureatem nagrody Złoty Medal Wybór Konsumentów  w kategorii Rośliny został Łubin wąskolistny AGAT z Hodowli Roślin Smolice - Grupa IHAR. Posłuchajmy co o nagrodzonym produkcie mówi pan dr inż. Stanisław Stawiński – hodowca odmiany Agat:

Konsumenci nagrodzili także najlepszy produkt w kategorii Maszyny – laureatem nagrody został eDWIN - Internetowa Platforma Doradztwa i Wspomagania Decyzji w Integrowanej Ochronie Roślin z Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. O nagrodzonym produkcie opowiada pan Jacek Sommerfeld - dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu:

Zapraszamy także do obejrzenia krótkiej relacji z uroczystości wręczenia Złotych Medali podczas otwarcia targów Polagra Premiery 2023!