Polagra Premiery 🚜 Dziękujemy! 🚜 Do zobaczenia!🚜  

Organizator:

Smartfarming, czyli jak przemysł i współczesna technika reagują na światowe wyzwania i trendy

Podziel się

Podczas pierwszego dnia Targów Polagra Premiery odbędzie się Dzień Młodego Rolnika. W ramach tego wydarzenia na scenie głównej pawilonu 6A zaaranżujemy dwie dyskusje o gorących tematach. 

 

Na pierwszą z nich:"Megatrendy w rolnictwie: wyzwania środowiskowe, rolnictwo węglowe, polityka rolna, big data w rolnictwie. Musthave dla młodych z branży agro" zapraszamy od godziny 9:15 do 10.

O szczegółach tej dyskusji przeczytasz tutaj.

 

Po krótkiej przerwie zapraszamy na drugą rozmowę z ekspertami. 

Tematem przewodnim będzie:"Smartfarming, czyli jak przemysł i współczesna technika reagują na światowe wyzwania i trendy. Panel użytkowników i praktyków. Pierwsze Polskie Forum Pojazdów Autonomicznych."

Ta tematyka z pewnością zainteresuje młodsze pokolenie, jak i każdego, kto żyje nowinkami technologicznymi lub może nawet rozważa zakup maszyny autonomicznej. 

A jakie będą szczegóły dyskusji? 

  • wykorzystania Internetu Rzeczy do monitorowania upraw, co pozwala na efektywniejsze zarządzanie zasobami i optymalizację procesów rolniczych,
  • wprowadzenie robotów do wykonywania różnorodnych zabiegów, tj. uprawa, siew, opryskiwanie czy pielenie, co może przyczynić się do automatyzacji powtarzalnych prac polowych,
  • zastosowanie sztucznej inteligencji do analizy danych związanych z uprawami, prognozowania warunków pogodowych, szacowania plonów czy wykrywania chorób roślin,
  • rozwój technologii wspierających zrównoważone praktyki rolnicze, w tym technologii uproszczonej uprawy ograniczające utratę wody i zwiększają efektywność produkcji roślinnej.

Gośćmi panelu będą:

 

Jarosław Adamczak

 

Dyrektor zarządzający w 365FarmNet w Polsce. Specjalista w zakresie rozwoju i promocji nowoczesnych rozwiązań dla rolnictwa, a w szczególności związanych z rolnictwem precyzyjnym. Zaangażowany w organizację i promocję różnych inicjatyw edukacyjnych, które mają na celu wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w rolnictwie oraz kształcenie w tym zakresie młodzieży i studentów.
Skupia się również na promowaniu zastosowań nowych technologii w rolnictwie, tj. analiza danych satelitarnych i cyfrowe narzędzia zarządzania uprawami, które pozwalają na optymalizację produkcji i zwiększenie efektywności gospodarstw rolnych. Jego działania mają na celu nie tylko promowanie nowoczesnych technologii, ale również edukację i wsparcie dla rolników w celu poprawy ich wyników produkcyjnych i zarządzania gospodarstwem.

dr Mirosław Czechlowski

Absolwent Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Bielicach (gm. Mogilno) oraz Wydziału Maszyn Roboczych i Pojazdów Politechniki Poznańskiej. Od 1998 r. pracownik badawczo-dydaktyczny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Prodziekan ds. studiów na Wydziale Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej, adiunkt w Pracowni Inżynierii Systemów Energetycznych w Katedrze Inżynierii Biosystemów. Prowadzi prace badawcze w zakresie zastosowania spektrometrii bliskiej podczerwieni do oceny jakości produktów rolniczych oraz biopaliw. W obrębie jego zainteresowań związanych z dydaktyką znajdują się silniki spalinowe, ciągniki rolnicze, diagnostyka maszyn oraz agrotronika.

 

Artur Szymczak

 

Urodzony w Jarocinie w 1973 roku. Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na kierunku Rolnictwo ze specjalizacją Technika Rolnicza i Leśna.
Swoją karierę zawodową rozpoczął jako sprzedawca w firmie handlowej zajmującej się sprzedażą maszyn rolniczych. Od 2000 roku pełnił funkcję Dyrektora Handlowego firmy KUHN Maszyny Rolnicze Sp. z o.o., a od 2007 roku zajmuje stanowisko Dyrektora Zarządzającego firmy.
Aktywny specjalista w dziedzinie inżynierii i mechanizacji rolnictwa. Promotor nowych maszyn rolniczych, innowacyjnych technologii i systemów rolnictwa precyzyjnego na wielu specjalistycznych konferencjach i wydarzeniach związanych z rolnictwem w Polsce.
Od 24 lat aktywny członek Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych zrzeszającej całą branżę maszyn rolniczych od producentów po firmy handlowe. Od sześciu lat pełniący funkcję Przewodniczącego Rady Izby.

 

Marek Wilanowski

 

Country manager w Metos Polska. Specjalista w zakresie rolnictwa cyfrowego, ograniczania ryzyka w produkcji roślinnej i optymalnego wykorzystania zasobów. Zaangażowany w rozwój i promocję narzędzi iMETOS, które pomagają rolnikom w redukcji strat spowodowanych przez choroby i owady, oszczędzaniu wody i nawozów oraz zwiększaniu bezpieczeństwa żywności.

 

Piotr Ziemecki


Specjalista produktowy ds. rolnictwa precyzyjnego w firmie John Deere Polska. Zajmuje się wsparciem sprzedaży zarówno nowoczesnych rozwiązań cyfrowych, jak i urządzeń z zakresu rolnictwa precyzyjnego.

 

Spotkanie poprowadzi dr Artur Jakubek z redakcji Profi.


Absolwent kierunku Inżynieria Rolnicza Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. W 2016 roku obronił pracę doktorską w zakresie zastosowań neuronowej analizy obrazu w rolnictwie. Z rolnictwem związany od początku swojej kariery naukowej i zawodowej. Od 2018 roku jest redaktorem w dwumiesięczniku profi Profesjonalna Technika Rolnicza, w którym odpowiedzialny był za testowanie maszyn w warunkach polowych. Od 2021 roku jest redaktorem naczelnym tegoż magazynu. Pasjonat nowoczesnej techniki i innowacyjnych technologii w rolnictwie.

Piątek 19.01.2024 r.

Godz. 10:00 – 10:45

Pawilon 6A, scena główna 

Program wydarzeń Odbierz bezpłatny bilet